10 stycznia 2024

KOLĘDNICY MISYJNI - podsumowanie

Od 12 lat  dzieci i młodzież naszej szkoły, a tym samym parafii, 6 stycznia pomagają dzieciom z krajów misyjnych. Kolędowanie ma na celu nie tylko ewangelizację, ale też wsparcie misji i tworzenie wspólnoty  między dziećmi, rodzicami i wszystkimi zaangażowanymi w tę wędrówkę.

Chodzi o to, żeby uświadomić sobie, że niektórzy rówieśnicy cierpią oraz że nie każdy ma tak dobrze jak my.

Co roku Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci wyznacza kraj, do którego trafi pomoc. W tym roku  kolędnicy wstawiali się za swoimi rówieśnikami z Kolumbii, aby żadne dziecko nie cierpiało z powodu zawiści i konfliktów dorosłych.

Dzięki waszej hojności serca zebraliśmy łącznie aż 15912 zł. Ta suma została przekazana za pośrednictwem diecezji Papieskiemu Dziełu Misyjnemu Dzieci (15100 zł)  oraz Salezjańskiemu Ośrodkowi Misyjnemu Dzieci na wspieraną przez naszą szkołę akcję „Adopcja na odległość” (812 zł).


Wszystkim mieszkańcom składamy pokorne podziękowania za otwarcie serc i drzwi domów. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim odwiedzonym rodzinom za przyjęcie naszych kolędników, za okazane im zaufanie, uwagę i troskę, a przede wszystkim za wszystkie złożone z serca ofiary.

Dziękujemy dzieciom i młodzieży naszej szkoły za radosne i bezinteresowne zaangażowanie się w pomoc dla swoich kolegów w krajach misyjnych.

Rodzicom i wszystkim opiekunom grup za towarzyszenie, dbanie o radosną atmosferę i bezpieczeństwo uczniów.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów poczęstunku dla dzieci.

Jeszcze raz dziękujemy za Waszą życzliwość, obecność i przepraszamy, jeżeli nie do wszystkich domów udało nam się dotrzeć.

BÓG ZAPŁAĆ !

 

WITAMY

 

 

NA STRONIE PARAFII

 

IZYDORA

 

 

W JANKOWICACH