„Bycie ministrantem nie tylko przybliża do Boga, służba uczy pokory, obowiązkowości i terminowości. Bycie ministrantem to styl życia, który zostaje z człowiekiem i pomaga mu na jego drodze.”

NOWOŚCI

Słowo ministrant pochodzi od łacińskiego „ministrare”, które tłumaczy się jako służyć bądź pomagać. Jednak w naszej parafii służba to nie jedyne zajęcie ministrantów. Od lat nasza wspólnota to jedna z największych i najprężniej rozwijających się zbiorowości tego typu nie tylko w naszej parafii, ale i w dekanacie. Nasi ministranci od lat łączą przyjemne z pożytecznym najpierw spotykając się przy Ołtarzu Pańskim, by później spędzać wspólnie czas na wycieczkach i spotkaniach integracyjnych. Przez wiele lat pod okiem naszych przełożonych jeździliśmy do parków trampolin, do kina czy nawet na laserowego paintballa.

W tegoroczne wakacje udało nam się wybrać już w góry, o czym przeczytać można tutaj oraz na pielgrzymkę ministrantów do Katowic, o czym z kolei można przeczytać tutaj.

 

Jednak wycieczki to nie jedyna rzecz, jaką ministranci naszej parafii mogą się pochwalić. Od lat bierzemy udziały w międzydekanalnych konkursach i zawodach, nie raz zajmując w nich wysokie miejsca. Jako wspólnota możemy poszczycić się nie jednym pierwszym miejscem w zawodach w przeciąganiu liny czy w piłce nożnej. Nie brakuje nam też sukcesów w indywidualnych kategoriach, jak na przykład drugie miejsce w wojewódzkim konkursie liturgicznym i pierwsze miejsce w konkursie podbijania piłki.

 

W skład naszej wspólnoty wchodzi 25 ministrantów, w tym wielu lektorów i jeden animator. Nad naszą grupą czuwają i prowadzą ją Remigiusz Gregorczyk i Paweł Halbina z pomocą panów kościelnych, za co serdecznie im dziękujemy. Zachęcamy wszystkich i młodszych i starszych do wstąpienia w nasze szeregi. Nic to nie kosztuje, a można zyskać bardzo wiele, lub zrezygnować w dowolnej chwili. Zapisywać można się w zakrystii, lub drogą elektroniczną.

 

 

Nasz patron: św. Tarsycjusz
Nasz hymn: „Króluj Nam Chryste”
Nasi prowadzący: Remigiusz Gregorczyk, Paweł Halbina
Kontakt:

Zbiórki w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 10.00,  zapraszamy szczególnie nowych ministrantów i chętnych do rozpoczęcia służby.

„Nie wyobrażacie sobie nawet, jak wielkim wzorem i punktem odniesienia możecie być dla wielu młodych ludzi w waszym wieku.”
-papież Franciszek do ministrantów we Francji

WITAMY

 

 

NA STRONIE PARAFII

 

IZYDORA

 

 

W JANKOWICACH