„Bycie ministrantem nie tylko przybliża do Boga, służba uczy pokory, obowiązkowości i terminowości. Bycie ministrantem to styl życia, który zostaje z człowiekiem i pomaga mu na jego drodze.”

NOWOŚCI

Słowo ministrant pochodzi od łacińskiego „ministrare”, które tłumaczy się jako służyć bądź pomagać. Jednak w naszej parafii służba to nie jedyne zajęcie ministrantów. Od lat nasza wspólnota to jedna z największych i najprężniej rozwijających się zbiorowości tego typu nie tylko w naszej parafii, ale i w dekanacie. Nasi ministranci od lat łączą przyjemne z pożytecznym najpierw spotykając się przy Ołtarzu Pańskim, by później spędzać wspólnie czas na wycieczkach i spotkaniach integracyjnych. Przez wiele lat pod okiem naszych przełożonych jeździliśmy do parków trampolin, do kina czy nawet na laserowego paintballa.

Jeszcze pod koniec minionego roku 2023 udało nam się zorganizować wycieczkę do Krakowa, o czym można przeczytać tutaj (relacja tutaj). Oprócz tego w 2023 udało nam się zorganizować wycieczki do Wisły (relacja tutaj) i do Katowic (relacja tutaj). Możemy więc z czystym sumieniem stwierdzić, że rok 2023 był bardzo owocny.

 

Jednak wycieczki to nie jedyna rzecz, jaką ministranci naszej parafii mogą się pochwalić. Od lat bierzemy udziały w międzydekanalnych konkursach i zawodach, nie raz zajmując w nich wysokie miejsca. Jako wspólnota możemy poszczycić się nie jednym pierwszym miejscem w zawodach w przeciąganiu liny czy w piłce nożnej. Nie brakuje nam też sukcesów w indywidualnych kategoriach, jak na przykład drugie miejsce w wojewódzkim konkursie liturgicznym i pierwsze miejsce w konkursie podbijania piłki.

 

W skład naszej wspólnoty wchodzi 26 ministrantów, w tym wielu lektorów i jeden animator. Nad naszą grupą czuwają i prowadzą ją Remigiusz Gregorczyk i Paweł Halbina z pomocą panów kościelnych, za co serdecznie im dziękujemy. Zachęcamy wszystkich i młodszych i starszych do wstąpienia w nasze szeregi. Nic to nie kosztuje, a można zyskać bardzo wiele, lub zrezygnować w dowolnej chwili. Zapisywać można się w zakrystii, lub drogą elektroniczną.

 

 

Nasz patron: św. Tarsycjusz
Nasz hymn: „Króluj Nam Chryste”
Nasi prowadzący: Remigiusz Gregorczyk, Paweł Halbina
Kontakt:

Zbiórki w każdą drugą sobotę miesiąca o godzinie 9.00,  zapraszamy szczególnie nowych ministrantów i tych, którzy są chętni, aby rozpocząć  służbę.

„Nie wyobrażacie sobie nawet, jak wielkim wzorem i punktem odniesienia możecie być dla wielu młodych ludzi w waszym wieku.”
-papież Franciszek do ministrantów we Francji

WITAMY

 

 

NA STRONIE PARAFII

 

IZYDORA

 

 

W JANKOWICACH