W poniedziałek 28.08 odbyła się powakacyjna pielgrzymka ministrantów do katedry w Katowicach. Na miejscu zameldowaliśmy się ekipą 18 osób w tym dwóch panów kościelnych i jeden szafarz.

 

Po pobłogosławieniu przez księdza proboszcza Andrzeja zostaliśmy przewiezieni spod kościoła na dworzec w Pszczynie, skąd pociągiem dotarliśmy do centrum naszego województwa.

Z katowickiego dworca przeszliśmy do katedry Chrystusa Króla. Z tarasów widokowych na dachu katedry podziwialiśmy panoramę Katowic. Następnie zrobiliśmy zakupy w księgarni św. Jacka i udaliśmy się z powrotem do katedry. Tam nastąpiło zawiązanie wspólnoty ze zgromadzonymi ministrantami. O 12 rozpoczął się najważniejszy moment pielgrzymki, a mianowicie Msza Świętą pod przewodnictwem arcybiskupa Adriana Galbasa. Relację z mszy świętej można w pełni zobaczyć pod adresem: https://youtu.be/kolJGXjX56o.

 

Po Eucharystii zostaliśmy poczęstowani drożdżówkami i mieliśmy okazję wziąć udział w różnych zabawach i atrakcjach, takich jak: dmuchańce, byk rodeo, czy żyroskop. Pod koniec pielgrzymki czekało na nas losowanie. Wśród nagród ufundowanych przez redakcję Małego Gościa i księgarnię św. Jacka były między innymi słuchawki oraz smartphone. Nie wygraliśmy nagród głównych, ale udało nam się zdobyć odzież sportową oraz łakocie.

 

Koniec zabaw przy katedrze nie oznaczał dla nas końca wyjazdu. Następnie wyruszyliśmy do  "Punktu 44". Po drodze zobaczyliśmy murale i zabudowania Katowic. Gdy dotarliśmy na miejsce zagraliśmy w kręgle. Część z nas dobrze znała tę grę, a dla części była nowością. Po kręgielni mieliśmy czas wolny na jedzenie i drobne zakupy w Galerii Katowickiej.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność i bardzo dobre zachowanie, oraz liczymy na następne równie udane wyjazdy. Dziękujemy również kościelnym i szafarzowi za opiekę oraz naszym prowadzącym za opiekę i organizację.

28.08.2023 R. - PIELGRZYMKA MINISTRANTÓW DO KATOWIC

WITAMY

 

 

NA STRONIE PARAFII

 

IZYDORA

 

 

W JANKOWICACH