20 listopada 2022

OGŁOSZENIA 27.11.2022 r.

1 NIEDZIELA ADWENTU

dnia 27. 11. 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Panie, oby Twoje światło rosło we mnie przez cały Adwent.

 

Dzisiaj:

  • Rozpoczynamy Adwent, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Parafialna Księga Trzeźwości jest wystawiona na stoliku pod gablotą z relikwiami.
  • Podczas dzisiejszych Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wieńców adwentowych, które wierni przyniosą do świątyni, aby je potem umieścić na stole w domu rodzinnym.
  • Kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

 

Liturgia tygodnia:

 

  • środa, 30 listopada — Święto św. Andrzeja Apostoła.

 

  • czwartek, 1 grudnia — I czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 700 i 1700. Od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu (GODZINA ŚWIĘTA) oraz okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży oraz dla wszystkich chętnych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do Pierwszej i Wczesnej Komunii św.

 

  • piątek, 2 grudnia — Wspomnienie bł. Jana Machy, kapłana. I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 700 i 1700. Od godz. 1500 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży oraz dla wszystkich chętnych. O godz. 1700 Msza św. szkolna. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

 

  • sobota, 3 grudnia — Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. I sobota miesiąca. Msze św. o godz. 700 i 1600. Po Mszy św. porannej Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca.

 

  • niedziela, 4 grudnia — 2 Niedziela Adwentu. Wspomnienie św. Barbary. Msza św. w intencji wszystkich górników i pracowników przemysłu węglowego naszej parafii — o godz. 1100. Zapraszam uczestnictwa we Mszy św. w strojach górniczych, górników czynnych oraz emerytowanych wraz z rodzinami.

 

Odwiedziny chorych w piątek, 2 grudnia od godz. 800. Chorych pragnących przyjąć sakramenty św. z okazji I piątku miesiąca można zgłosić w zakrystii u panów kościelnych.

 

Msze św. roratnie w poniedziałek i w środę o godz. 700, we wtorek, czwartek i w piątek o godz. 1700.

 

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Przed kościołem będzie miała miejsce zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Chcemy w ten sposób pomóc chrześcijanom żyjącym w krajach byłego Związku Radzieckiego.

 

Czas Adwentu to czas miłosierdzia. Wzorem lat ubiegłych Caritas Polska organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece Caritas to symbol dobra i naszej miłości. Nabywając je do naszych domów, włączamy się w ogromny łańcuch ludzi dobrej woli. Świece te rozprowadzane są po Mszach św. Świece z roku ubiegłego, które pozostały w domach, można zapalić na grobach naszych bliskich w Wigilię Bożego Narodzenia. Świece małe są po 10 zł, a świece duże 16 zł. Polecamy również opłatki na wigilijny stół. Ofiary, które zostaną złożone za opłatki, będą przeznaczone na świąteczne dzieła charytatywne Caritas.

 

 

Bóg zapłać wszystkim parafianom troszczącym się o piękno kościoła.

 

 

www.izydor-jankowice.pl

jankowice.pszczynskie@katowicka.pl

telefon: +48 512 250 357

 

WITAMY

 

 

NA STRONIE PARAFII

 

IZYDORA

 

 

W JANKOWICACH