08 września 2023

Zaproszenie ACFP

Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej zaprasza do jesiennych projektów – będziemy wdzięczni za udostępnianie informacji oraz oczywiście serdecznie zapraszamy do zapisów!

Nasza strona internetowa, na której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje – www.centrum.katowice.pl

 

Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w pierwszych warsztatach dla osób posługujących na Seminarium Odnowy Wiary, których pierwsza część odbędzie się już 23.09.2023 r.  (druga część 21.10.2023 r.) w budynku Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Warsztaty dedykowane są wszystkim zaangażowanym w posługę podczas Seminarium Odnowy Wiary. Zajęcia będą nastawione przede wszystkim na przećwiczenie umiejętności praktycznych. Dostarczą też niezbędnej wiedzy i wskazówek koniecznych w posłudze animatorskiej zarówno, jeśli chodzi o pracę z grupą, jak i głoszenia, czy to świadectwa, czy konferencji. Zapisy do 20 września. Ilość miejsc ograniczona!

Więcej informacji i zapisy: https://centrum.katowice.pl/warsztaty-seminarium-odnowy-wiary/

 

Pozostałe projekty:

Kursy online:

  • Zapytaj o wiarę (edycja dedykowana w szczególny sposób członkom Ruchu Światło-Życie). Kurs powstał z myślą o wszystkich, którzy poszukują odpowiedzi na nurtujące pytania związane z naszą wiarą. Podczas tych spotkań wspólnie odkryjemy fundamenty chrześcijańskiej wiary – od istoty Boga w Trójcy Świętej jedynego, po zagadnienia ostateczne naszego życia. Początek edycji 3.10.2023 r.

Więcej informacji i zapisy: https://centrum.katowice.pl/zapytaj-o-wiare/

  • Duchowość dla każdego.

przeznaczony dla wszystkich poszukujących wyjaśnienia podstaw życia duchowego oraz pogłębienia i rozwoju swojej relacji z Bogiem. W trakcie kursu zgłębimy różnorodne aspekty życia duchowego, będziemy wspólnie poszukiwać drogi duchowego rozwoju i zrozumienia istoty naszych relacji z Bogiem.

Początek edycji 3.10.2023 r.

Więcej informacji i zapisy: https://centrum.katowice.pl/duchowosc-dla-kazdego/

  • Spotkania ze Słowem.

stworzony dla tych, którzy pragną spojrzeć na Słowo Boże w całości i zgłębić jego tematy, które pojawiają się w całym Piśmie Świętym. Kurs umożliwi nam odkrycie głębszego znaczenia i jedności przesłania biblijnego, prowadząc nas w fascynującą podróż przez różne księgi i historie biblijne. Zapisy na kurs odbywać się będą przez stronę współorganizatora Fundacji Inicjatywa Missio - https://www.inicjatywamissio.pl/

Początek edycji 4.10.2023 r.

Więcej informacji: https://centrum.katowice.pl/spotkanie-ze-slowem/

Kursy stacjonarne:

  • Zapytaj o wiarę edycja Bełk (Parafia św. Jana Sarkandra) oraz edycja Rybnik (Parafia NSPJ).

Kurs powstał z myślą o wszystkich, którzy poszukują odpowiedzi na nurtujące pytania związane z naszą wiarą. Podczas tych spotkań wspólnie odkryjemy fundamenty chrześcijańskiej wiary – od istoty Boga w Trójcy Świętej jedynego, po zagadnienia ostateczne naszego życia.

Początek edycji: Bełk – 3.10.2023 r., Rybnik – 26.09.2023 r.

Więcej informacji i zapisy: https://centrum.katowice.pl/zapytaj-o-wiare/

  • Zasłuchani w Słowo.

„Wiara rodzi się z tego co się słyszy, tym zaś co się słyszy jest słowo Boże.” (Rz 10,17).

Często w słuchaniu słowa Bożego zniechęcamy się, ponieważ wydaje się nam ono za trudne. Spotkania z cyklu „Zasłuchani w Słowo” mają nam wszystkim pomóc trwać przy słowie Bożym i odkrywać Boga mówiącego do nas i o nas.

Początek edycji: Tychy – 18.10.2023 r., Żory – 28.09.2023 r., Radzionków – 21.09.2023 r., Studzionka – 5.10.2023 r.

Więcej informacji: https://centrum.katowice.pl/zasluchani/

  • Szkoła modlitwy – Wodzisław Śląski.

Chcemy przyjrzeć się naszej modlitwie indywidualnej oraz rozwojowi życia duchowego, by czas spędzany na modlitwie rzeczywiści był okazją do spotkania z Bogiem. Na każde z nich składają się konferencja, modlitwa oraz dzielenie w małej grupie.

Początek edycji 8.09.2023 r.

Więcej informacji: https://centrum.katowice.pl/szkola-modlitwy/

  • „Przemieniajcie się przez odnawianie umysłu” – część 1: herezje, Żory

„Przemieniajcie się przez odnawianie umysłu” – część 2: sakramenty, Tychy

Spotkania mają formę interakcyjnej konferencji z możliwością dzielenia się i zadawania pytań. W pierwszym roku spotkań przyglądamy się starym chrześcijańskim herezjom, ciągle dla wielu z nas aktualnym. W kolejnym, chcemy zgłębić temat sakramentów.

Początek edycji: Żory 13.09.2023 r., Tychy 7.10.2023 r.

Więcej informacji: https://centrum.katowice.pl/przemieniajcie-sie/

  • Liturgika, Gliwice.

Kurs skierowany jest do wszystkich poszukujących zrozumienia, czym jest liturgia i dlaczego tak ważne jest zachowanie określonych postaw podczas Eucharystii czy innych obrzędów liturgicznych.

Zapisy na kurs odbywać się będą przez stronę współorganizatora Fundacji Inicjatywa Missio - https://www.inicjatywamissio.pl/

Początek edycji 3.10.2023 r.

Więcej informacji: https://centrum.katowice.pl/liturgika-dla-kazdego/

 

Zachęcamy również do słuchania naszego podcastu WIARYgodni, dostępnego na najpopularniejszych platformach podcast’owych – YouTube, Deezer, Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, iHeartMEDIA, Sound Cloud, PlayerFM.

WITAMY

 

 

NA STRONIE PARAFII

 

IZYDORA

 

 

W JANKOWICACH